تبلیغات
کافی نت آرامیس ، کلاردشت - مطالب اردیبهشت 1390
کافی نت آرامیس ، کلاردشت
01152629720
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


انجام کلیه ثبت نام ها ، مقالات دانشجویی ، نمایندگی رسمی ایرانسل و رایتل

مدیر وبلاگ : مسعود عنایتی
نویسندگان
نظرسنجی
چرا تو نظرسنجی ها شرکت نمیکنید؟

سلام به همه دوستان

جدیدا با سیستمی در گوگل آشنا شدم که خیلی جالبه به اسم گوگل آنالیز .

کار این سیستم دادن اطلاعات جامعی در مورد کلیه بازدیدهایی که از وبلاگ یا سایت شما میشه . این اطلاعات شامل تعداد بازدید کنندگان ، کشورهای بازدید کننده که شهری که از اونجا سایت بازدید شده هم مشخص میکنه مدت بازدید و کلیه اطلاعاتی که نیاز دارید درش هست .

سایتشو براتون لینک مکنم . دوستان اگه سوالی در مورد چگونگی ثبت نام تو این سایت داشتید پیام بزارید.

www.google.com/analytics/

ممنون

نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مسعود عنایتی
یکشنبه 18 اردیبهشت 1390

طرح ساخت جزیره مصنوعی به شکل نماد فروهر در خلیج فارس درحال تکمیل بوده و مجوزهای اولیه و موافقت اصولی این پروژه نیز دریافت شده است.

این جزیره با مساحتی بالغ بر 6 میلیون و دویست هزار متر مربع در محدوده‌ای به ابعاد 3 در 5 کیلومتر، روبروی حاشیه بندر تاریخی سیراف در استان بوشهر ساخته خواهد شد.

این جزیره شامل منطقه مسکونی، هتل، دانشگاه، پارک انرژی خورشیدی، زمین ورزش، فرهنگسرای بزرگ ملل و گفتگوی تمدن ها، رصدخانه عمومی است. همچنین مجوزهای اولیه اجرای این پروژه نیز دریافت شده است.

اسفندیار اختیاری؛ نماینده ایرانیان زرتشتی که عضو تیم مدیریت این پروژه است ضمن اعلام این خبر افزود:« در آینده‌ای نزدیک طرح این پروژه که بیش از 60 کارشناس درحال بررسی آن هستند، آماده می شود و طرح نهایی این جزیره در نشست‌هایی تخصصی برای آخرین بار بررسی خواهد شد تا شاهد اجرای یک پروژه کم نظیر باشیم.»

این جزیره مصنوعی درکناره منطقه پارس جنوبی و در حاشیه بندر تاریخی سیراف ساخته خواهد شد.

 سیراف یکی از شهرهای قدیمی استان بوشهر است و بازمانده‌های آن در نزدیکی بندر طاهری فعلی دیده می‌شود؛ این بندر، زمانی از بندرهای اصلی ایران و خاورمیانه و محل پهلوگیری کشتی‌های بزرگ آن دوران بوده است. ولی طی یک زلزله و سونامی که در بهار سال 398 قمری رخ داد، قسمت عمده این بندر پر رونق به زیر آب رفته و فقط مسجد جامع سیراف، قلعه نصوری، دخمه و بازار آن باقیمانده است.

 براساس باور ایرانیان، فروهر یکی از اجزای وجود هر آدمی است که او را به سمت پیشرفت و راستی رهنمون خواهد کرد و هریک از قسمت‌های این نماد مفهومی دربردارد.

در نشست انجمن موبدان تهران با طراحان و مجریان ساخت جزیره مصنوعی فروهر در خلیج همیشه فارس، درمورد نگاره فروهر و مفاهیم آن گفتگو شد.

منبع: میراث خبر

 

این جلسه درپی نشست اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشیتیان ایران در مجلس شورای اسلامی، با مسئولان این پروژه و عضویت نماینده ایرانیان زرتشتی در گروه مدیریت ساخت جزیره فروهر تشکیل شد و هدف از برگزاری آن آشنایی بیشتر و کامل تر با نماد فروهر و بررسی طراحی های انجام شده؛ بود.

 

در این نشست اسفندیار اختیاری به مهندس فرصت، به عنوان ایده‌پرداز و سرمایه‌گذار طرح و همچنین طراحان همراه وی تاکید کرد که ساخت این جزیره یک پروژه معماری ساده نیست؛ زیرا هر گوشه‌ای از فرهنگ ایرانی و زرتشتی مفاهیم بالایی را در خود دارد. به ویژه نماد فروهر که هرکدام از بخش‌های این نگاره مفهوم و منظور دارد و بی‌حکمت نیست.

 

 فرزانه گشتاسب، نماینده انجمن موبدان تهران، در این نشست ضمن معرفی بخش‌های گوناگون فروهر، بخش‌هایی از فلسفه و اسطوره‌های دین زرتشتی را برای حاضرین توضیح داد.

 

وی با ابراز خوشنودی از اینکه طراحان جزیره با استفاده از مفاهیم فروهر و پژوهش در این مورد اقدام به طراحی این سازه کرده‌اند، افزود:« متاسفانه گروهی از نماد فروهر به صورت ساده‌انگارانه استفاده می کنند.»

 

نماینده انجمن موبدان همچنین با اشاره به استفاده از نماد فروهر پیش از دوران هخامنشیان توسط ملل دیگر ادامه داد:« این نماد در ایران مهر ایرانی خورده است و با اندیشه و مفاهیم ارزشمندی همراه شده است.»

همچنین وی با اشاره به معماری خانه‌های زرتشتیان، دقت درجهت سازه‌ها و نمادهای عددی رمزگونه را یادآور شد و مفاهیم اسطوره ای آنها را برای طراحان حاضر که دانشجویان معماری بودند، بازگو نمود.

سپس مهندس فرصت، در سخنانی بخشهای گوناگون جزیره فروهر را برای حاضرین توضیج داد و معماری را برگرفته از سه فلسفه دانست که یکی از آنها فلسفه سهروردی است.

وی با اشاره به اینکه در معماری باید از طبیعت خداوند الهام گرفته شود مدعی شد که درصورت موفق نشدن این پروژه، ما کوشش خود را کرده‌ایم و پژوهش‌های آن به صورت یک کتاب ارایه خواهد شد.

نماینده ایرانیان زرتشتی نیز با اشاره به دیدگاه رهبر معظم انقلاب که می‌گویند ما افتخار می‌‌کنیم که از آغاز یکتاپرست بودیم، پرسش‌هایی را درباره این پروژه عظیم گردشگری مطرح کرد.

نوع مطلب : تاریخ و فرهنگ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مسعود عنایتی
یکشنبه 18 اردیبهشت 1390

به گزارش مهر، لابراتوار ملی لس آلموس در انتشار اخبار بهت آور بسیار چیره دست است، این لابراتوار به تازگی درباره موضوع بحث برانگیز تاثیر تشعشعات تلفن همراه بر روی نسوج بدن اخبار جدیدی اعلام کرده است که بر اساس آن این تشعشعات می توانند به شیوه ای کاملا متفاوت که تا به حال مورد بررسی قرار نگرفته است بر روی نسوج بدن انسان تاثیرگذار باشد.

در حال حاضر دو نوع بحث بر سر موضوع تاثیر تلفن های همراه بر سلامتی انسان وجود دارد:
1- سیگنال های تلفن همراه بر روی سلامت و رفتار انسانها تاثیر منفی می گذارند
 2- هیچ مدرکی برای اثبات تاثیر منفی تلفن همراه بر روی سلامت انسانها وجود ندارد.

اما در حال حاضر یکی از قدرتمند ترین بحث ها در مورد تلفن های همراه این است که فوتون ریز امواج این تلفن ها به اندازه ای قدرتمند نیستند تا بتوانند پیوندهای شیمیایی درون بدن انسان را بشکنند و در صورتی که قدرت چنین گسستی وجود نداشته باشد این فوتون ها قادر به آسیب رساندن به نسوج زیستی بدن نیستند، بسیاری از پزشکان در حال حاضر بر اساس این فرضیه پرونده را مختومه می دانند.

اما «بیل بورنو» زیست شناس نظری در لابراتوار لس آلموس فکری متفاوت دارد. به گفته وی ایده رایجی که بر اساس آن ریزامواج از قدرت کافی برای آسیب رساندن به نسوج بدن انسان برخوردار نیستند ، تنها در زمانی درست خواهد بود که تعداد فوتون های این امواج در فضایی برابر یک «طول موج مکعب» کمتر از یک باشد. زمانی که تراکم این فوتون ها بیشتر از این حد باشد آنها می توانند به راحتی در نسوج بدن نفوذ کرده و اختلال به وجود آورند، به بیانی دیگر این تاثیر موبایلی می تواند با نسوج بدن انسان با قدرتی بیشتر از آنچه تصور می شد ترکیب شده و تعامل ایجاد کند.

برونو برای مثال به انبرک های نوری اشاره کرده است، این انبرک ها برای تغییر ساختار اجرام کوچکی از قبیل سلول ها مورد استفاده قرار می گیرند و می توانند به ساختار آنها آسیب وارد کنند. این پدیده ای به اثبات رسیده است که در عین حال مورد استفاده نیز قرار می گیرد و هرچه تعداد فوتون های نوری به کار گرفته شده در این انبرکها بیشتر باشد، این انبرک ها نیز قدرتمند تر می شوند.

این ابزارها معمولا در نور فروسرخ کار می کنند، اما با توجه به اینکه معمولا تراکم فوتون ها در یک طول موج مکعب از سیگنال های سلولی بیشتر از 1 است، این سئوال پیش می آید که آیا ویژگی فوتون ها در این انبرکها با ویژگی فوتون های ریزامواج در تلفن های همراه برابر هستند؟

برونو معتقد است برای رخ دادن این آسیب مکانیزم ویژه ای نیاز است که این مکانیزم را می توان در رایج ترین ابزارهای ارتباطاتی در اطراف انسان ها مشاهده کرد: تلفن های همراه و برج های مخابراتی.

این مطالعه جدید لزوما به این معنی نیست که فوتون های ریزامواج می توانند نورون های مغز انسان را آشفته کنند، بلکه تنها تردیدی جدید را در رابطه با بحث داغ تاثیر تلفن های همراه بر سلامت انسان به وجود آورده و میزان نگرانی در رابطه با این پدیده زاییده زندگی مدرن را افزایش می دهد.

«برونر» در انتها می گوید بحث قدرتمند نبودن فوتونهای ریزموج برای گسستن پیوندهای شیمیایی در بدن انسان دیگر برای دست کم گرفتن فرضیه مضر بودن تلفن های همراه برای سلامت انسان کافی نخواهد بود.

نوع مطلب : کامپیوتر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مسعود عنایتی
شنبه 10 اردیبهشت 1390
مشاور معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با اشاره به ساخت «كیش دوم» تحت عنوان طرح گردشگری در پناهگاه حیات وحش میانكاله، هشدار داد: ساخت این جزیره میانكاله را نابود می‌كند.

مسعود باقرزاده كریمی در گفتگو با فارس، در پاسخ به این پرسش كه چرا محیط زیست با ساخت جزیره كیش دوم در منطقه آشوراده مخالفت نكرده است؟ اظهار داشت: در آشوراده واقع در منطقه میانكاله كیش دوم ایجاد می‌شود.

وی گفت: این مصوبه دولت است و به نظر می‌رسد قرار است این منطقه را از منطقه حفاظت شده جدا و ساخت و سازها را شروع كنند.در زمان دولت‌های قبلی پیگیری و تلاش زیادی كردیم تا موفق شدیم جلوی كار را بگیریم اما در این شرایط نتوانستیم كاری انجام دهیم.

«باقرزاده كریمی» با تأكید بر اینكه ساخت مجتمع گردشگری در منطقه آشوراده میانكاله درست نیست، گفت: رسماً،‌ اعلام می‌كنم این كار به هیچ وجه درست نیست.

مشاور معاون محیط طبیعی محیط زیست در پاسخ به این پرسش كه آیا طرح مورد نظر ارزش اقتصادی قابل توجهی دارد؟ گفت: اگر به دنبال منافع اقتصادی هستند من حاضر هستم طرحی را ارائه كنم كه هم منافع اقتصادی داشته باشد هم اینكه به پناهگاه حیات وحش میانكاله آسیبی وارد نشود.

باقرزاده كریمی تأكید كرد: پناهگاه حیات وحش میانكاله ارزش بالایی دارد و ذخیره‌گاه زیست‌كره است همچنین جزء 59 منطقه ویژه اكولوژیكی دنیاست.در حال حاضر نیز بهترین مكان برای زیستگاه ببر مازندان است به طوری‌كه برنامه‌های زیادی برای احیای آن در نظر گرفته شده است.

در آینده جایی به اسم میانكاله نخواهیم داشت

باقرزاده كریمی در پاسخ به این پرسش كه چرا در جلسه كمیته طرح گردشگری آشوراده شركت نكرده‌اید؟ اظهار داشت: جلسه‌ای در استان گلستان تهیه شده است اما من در آن جلسه حضور نداشتم چون در گیلان بودم. اگر این گونه پیش برود اثری از میانكاله باقی نمی‌ماند و نابود می‌شود به این ترتیب چیزی به اسم میانكاله نخواهیم داشت.

باقرزاده كرمی گفت: به عنوان كارشناسی كه در حدود 10 سال است مطالعاتی را در منطقه پناهگاه حیات وحش میانكاله انجام داده‌ام می‌گویم، نظر شخصی من این است كه بدون تغییر در سیستم طبیعی میانكاله می‌توانند به درآمدهایی كه مد نظرشان است برسند و محیط را سالم نگهدارند. با این طرح توقعی از آن منطقه به عنوان منطقه حفاظت شده نباید داشته باشیم.

باقرزاده كریمی در پاسخ به این پرسش كه آیا ایجاد گشت‌های تفریحی با كشتی در میانكاله و ساخت هتل صحت دارد؟ گفت: در طرح گردشگری مورد نظر، ساخت هتل، گشت كشتی‌های تفریحی یا اسكی در نظر گرفته شده است. در منطقه‌ای كه سالانه 200 تا 300 هزار فلامینگو وارد می‌شود امكان گشت كشتی ندارد.

مشاور معاون محیط طبیعی محیط زیست گفت: وقتی قرار است جزیره مصنوعی در میانكاله ایجاد كنند كه دیگر اسم آنجا پناهگاه حیات وحش نیست.

وی اظهار داشت: پناهگاه حیات وحش میانكاله خود جزیره طبیعی و بسیار زیباست است چگونه ممكن است كه در این جزیره بسیار زیبا و طبیعی جزیره مصنوعی ایجاد كنند.

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مسعود عنایتی
شنبه 10 اردیبهشت 1390
حسین قاسمی فرماندار شیراز كه در باره‌ی زمین خوار عرب افشاگری كرده بود از سمت خود بركنار شد.

به گزارش فارس،حسین قاسمی فرماندار شیراز توسط روح‌الله احمدزاده استاندار شیراز از كار خود بركنار شد.

حسین قاسمی چندی پیش در مصاحبه با فارس درباره زمین‌خواری‌های فردی به نام الخوری در شیراز افشاگری كرده بود.

فرماندار شیراز همچنین در اخبار 20:30 در گفتگو با خبرنگار این برنامه درباره زمین خوار عرب كه به تازگی به ایران بازگشته است افشاگری كرد و گفت:نمی‌گذارم كه این زمین خوار پروژه‌های خود را در شیراز اجرا كند.

نوع مطلب : اجتماعی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مسعود عنایتی
شنبه 10 اردیبهشت 1390

نفوذ آب باران در قسمت‌های مختلف تخت جمشید و ایجاد رطوبتهای شدید در بنا باعث شده که هر ساله سنگهای دو هزار و 500 ساله این بنا متلاشی شوند.

به گزارش مهر از شیراز، عدم اجرای راهکارهای مناسب برای هدایت آب باران در تخت جمشید باعث شده که هر ساله با شروع بارندگی‌ها، محوطه های مختلف این بنا به آب انبارهای بزرگی تبدیل که در نهایت منجر به متلاشی شدن سنگهای تاریخ تخت جمشید شود.

این امر باعث شده که کارشناسان بر این نکته تاکید کنند که به رغم اینکه تا به حال اقداماتی برای دفع رطوبت و جلوگیری تخریب بنا صورت پذیرفته اما خطر بزرگی بر اثر نفوذ رطوبت درصفه تخت جمشید، این بنای با ارزش را تهدید می کند که به مرور زمان و با گذشت سالهای متمادی و نفوذ رطوبت در سنگها و پی بناهای موجود روند اضمحلال سریعتر می شود.

یک کارشناس میراث فرهنگی در خصوص وضعیت آب باران و ایجاد رطوبت در بنای تاریخی تخت جمشید در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح روند ایجاد این رطوبت و گلسنگها در این بنا پرداخت.

این کارشناس گفت: بارش باران در منطقه تخت جمشید زیاد است و آب در سطح حیاطها، داخل کاخ ها و در خیابانها و جای جای این صفه که حدود 125 هزار متر مربع است جمع می شود و چون این بناها شیب بندی مناسبی ندارند و انشعابهای فرعی راه آب در این بناها ایجاد نشده ، آب باران در مناطق پست جمع می شود و به دلیل اینکه پی بناها در اکثر نقاط صفه از خاک وشن و سنگهای دوریز پر شده به راحتی آب در آنها نفوذ کرده و به آب انبارهای زیرزمینی تبدیل می شود.

وی ادامه داد: این آب انبارها در تمام طول سال به خاطر اینکه راه خروجی ندارند، ماندگار هستند و از راههای مختلفی در سنگهای دیواره ها و بناهای موجود نفوذ می کنند و معمولاً اثرات رطوبت درتمام صفه در فصلهای مختلف حتی تابستان قابل مشاهده است.

این کارشناس ادامه داد: آب گردآمده از باران که از قسمت شمال شرقی صفه از کوه رحمت به پایین سرازیر می شود نیز به آب انبارهای زیرزمینی اضافه می شود، مقدار کمی از این آبها بخار و مقداری نیز از طریق کانالهای آبروهای زیرزمینی به تازگی به بیرون صفه هدایت می شوند اما قسمت اعظمی از آبها در پی بناها نفوذ کرده و در تمام طول سال اثرات مستقیمی بر سنگهای دو هزار و 500 ساله تخت جمشید می گذارند.

وی با بیان اینکه در بعضی قسمتهای تخت جمشید در دیوارهای اصلی صفه شاهد رطوبت زیادی هستیم، افزود: آبروهای اصلی صفه در تمام طول سال رطوبت خاصی دارند و چنان بخار آب در آنها وجود دارد که نفس را تنگ می کند به طوریکه دیوارهای این آبروها همیشه خیس هستند و فقط قستهایی از این آبروها که در سطح بالاتری از صفه قرار می گیرند، رطوبت کمتری در آنها وجود دارد.

این کارشناس اضافه کرد: شن و سنگ ریزه هایی که در محوطه صفه تخت جمشید ریخته شده تا از گل آلود شدن آثارجلوگیری کند و عبور و مرور بازدیدکنندگان در فصل زمستان راحت تر باشد یکی از عاملهای مهم جمع شدن آب و نفوذ در پی صفه به شمار می روند و اگر انشعابهای کوچکی از آبروها هم در سطح صفه تخت جمشید ساخته شود تا آب باران را جمع آوری کند، اگر درپوشهای مناسبی نداشته باشد به وسیله این شنها پر می شوند و راه جریان آب را می گیرند.

وی ادامه داد: دیوارهای خشتی مجموعه تخت جمشید هم که در کنار آثار سنگی قرار دارند باعث نفوذ سریعتر رطوبت از پائین به این آثار می شوند و اضمحلال سنگها را سریعتر و تکمیل تر می کنند.

این کارشناس گفت: در بنای خزانه و قسمت جنوب شرقی کاخ حرمسرا که هیچگونه راه خروج آب وجود ندارد، چه در سطح و چه در پی بنا همچون آب انباری بزرگ است چنانکه در طول سال شاهد متلاشی شدن این آثار سنگی هستیم.

وی با اشاره به اینکه هر سال تعداد زیادی از این آثار متلاشی می شود و از زمان خاکبرداری این بناها تاکنون هیچگونه راهکاری برای خارج کردن به موقع این آبها صورت نگرفته، عنوان کرد: مسئله مهم رطوبت است، رطوبتی که با خود آلاینده های شیمیایی مختلفی دارد، رطوبتی که آمدنش سفیر اضمحلال فساد تدریجی و متلاشی شدن سنگهای بجا مانده از تمدن بزرگ ایران است.

این کارشناس بیان کرد: راه حل هایی جهت حفاظت از بناها در مقابل رطوبت در تخت جشمید اجرا شده مانند سایبان فلزی بر روی پلکان شرقی کاخ آپادانا و پلکان شمالی کاخ شورا، ایجاد کانال هواکش پشت پلکان شرقی کاخ آپادانا، ایجاد سایبان فلزی بر روی نقش برجسته بار عام در بنای خزانه و ایجاد کانال هوا در پشت این اثر، لایروبی آبروهای اصلی صفه تخت جمشید در سالهای 1381 و 1384 که البته هنوز راه اصلی خروجی این آبروها باز شده و... که در دست اقدام قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در پی بررسیهای مکرر بر روی صفه تخت جمشید راهکارهایی که جهت جلوگیری و کم کردن اثرات رطوبت در آثار تاریخی مذکور می توان به کار گرفت در چند بخش می توان مورد توجه قرار داد که شامل ایجاد انشعابهای کوچک آبروهای سطحی در محوطه هایی که پست تر هستند به صورتی که آب جمع آوری شده را به کانالهای اصلی آبروهای زیرزمینی هدایت کنند، شیب بندی محوطه های بناها به صورتی که آب به داخل انشعابهای فرعی آبروها جمع شود، باز کردن و لایروبی راه اصلی خروجی آبروهای زیرزمینی تخت جمشید به خارج از صفه ، ایجاد راه آب مناسب جهت خروج آبهای جمع شده در بنای خزانه و کاخ دروازه ملل و قسمت جنوبی شرقی بنای حرمسرا و دیگر قسمتهای آبگیرصفه که تا به حال هیچگونه اقدامی برای خروج آبهای این قسمتها نشده، جداسازی و ایجاد درزهایی بین دیوارهای خشتی وسنگی بناها به طریقی که هیچگونه ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند و... البته این روشها بسیار دشوار ولی ثمر بخش است.

این کارشناس میراث فرهنگی عنوان کرد: در تخت جمشید گروهی متشکل از چهار نفر کارشناس در رشته های مرمت، زمین شناس و کارشناس گروه حفاظت و مرمت را تشکیل می دهند اما متاسفانه از زمانی که این کارشناسان وارد فاز اجرایی کار شده اند آثار تاریخی تخت جمشید بیشتر در معرض خطر قرار گرفته زیرا این کارشناسان صرفا دروس تئوری را یاد گرفته اند و وقتی آنها را به کار می بندند متاسفانه نتیجه خوبی نمی دهد و این امر در موضوعاتی نظیر شکسته شدن سنگ جان پناه کاخ سه دروازه که به تعداد قطعات زیادی تبدیل شد و با چسب سنگ به هم وصل شد را می توان مشاهده کرد.

وی با اشاره به اینکه متأسفانه هنوز روشهای متداول و بین المللی در تخت جمشید مورد استفاده قرار نمی گیرد، ادامه داد: با از بین بردن و یا کم کردن رطوبت در آثار تاریخی تخت جمشید می توان اقدام بزرگی در جهت رفع اضمحلال این آثار برداشت به گونه ای که به جرأت می توان گفت اگر این امر صورت پذیرد، ریشه نابودی این آثار را خشکانده ایم.

این کارشناس بیان کرد: می توان گفت رطوبت منبع ایجاد گلسنگ است از این رو باید به صورت خاص به این امر توجه کرد و رطوبت را خشکاند چراکه تمام عوامل خاص و عموم فسادهای تدریجی در سنگهای تاریخی تخت جمشید از رطوبت نشأت می گیرد.

وی تصریح کرد: درست است که تمام این اتفاقات که در تخت جمشید بر روی سنگ های تاریخی بی مانند رخ می دهد اثرات ناشی از هوازدگی است اما عامل مهم آن نیز بی تجربگی یا به بیان بهتر کمبود اطلاعات لازم توسط کارشناسان امر در گروه حفاظت و مرمت بنیاد پژوهشی پارسه پاسارگاد ومدیریت داخلی این آثار به شمار می رود که مانع می شود بهترین مرمتکاران که هر کدام بین 18 تا 10 سال سابقه کار در جای جای ایران اسلامی را دارند، وارد کار شده و از مسائلی چون دفع رطوبت آبهای سطحی که باعث یخ بر شدن، تورق سطوح سنگهایی که هر کدام نقوش برجسته های بی نظیری دارند، شوره زدن و جدا شدن لایه سطحی سنگ، تغییر رنگ سطوح بر اثر رشد انواع مختلف گلسنگ بر اثررطوبت و چندین و چند عامل مهم دیگر را پیشگیری کنند.

نوع مطلب : تاریخ و فرهنگ، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مسعود عنایتی
شنبه 10 اردیبهشت 1390
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی